کد اخبار

هشتمین همایش را باید یک همایش رویایی نامید :: وبلاگ رسمی آزادگان یازده تکریت

وبلاگ رسمی آزادگان یازده تکریت

در باره خاطرات و اخبار آزادگان دفاع مقدس

وبلاگ رسمی آزادگان یازده تکریت

در باره خاطرات و اخبار آزادگان دفاع مقدس

وبلاگ رسمی آزادگان یازده تکریت

اردوگاه اسیران تکریت 11 در 15 کلیومتری شهر تکریت،در استان صلاح الدین عراق محل تولد صدام واقع شده بود که شامل سه قسمت بود،قسمت اصلی حدود 1200 تا 1400 اسیر ایرانی را شامل میشد و ملحق یک که حذدود 600 نفر و ملحق 2 که نامشخص است .اسرای تکریت 11 در کربلای 4و 5 و عملیات های بعدی اسیر شده بودند و حدود 4 سال و حداقل دوسال اسارت داشتند،تکریت 11یکی از فعالترین اردوگاههای اسرای ایرانی بود که در [خرین روز اسارتشان نماز جماعت 1000 نفره خواندند.

ابزار نظر سنجی

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

هشتمین همایش را باید یک همایش رویایی نامید

شنبه, ۶ شهریور ۱۳۹۵، ۱۱:۴۳ ق.ظ
و اگر آن همایشهای پر زحمت و ماندگار نبودند الان از همایش یزد خبری نبود ولی به جهت اینکه باید گزارشی از این همایش پرشکوه بدهیم مطلب ما در خصوص این همایش، طبیعتا همراه با ستایش و تحسین زیادی همراه است و این به معنای نادیده انگاشتن زیبایی های سایر همایش ها نیست چرا که از آن همایش ها در جای خود تمجید کرده ایم و از آفرینش های بدیعی که انها با دست خالی ایجاد کرده اند بسا سروده ها سرودیم و مطلب ها گفتیم.

یک روز از پایان همایش هشتم گذشته است انسان باور نمی کند همایش تمام شده باشد، هنوز دل به محل همایش پر می کشد، دیدن مجاهدان فی سبیل الله و هم بندی های دوران اسارت کم سعادتی نیست ولی چه می شود کرد که زمان ثابت نیست و انسان و دنیا در گذر است ، در این حال و هوا هستم که ذهنم مرا به کنجکاوی بیشتر در ژرفای همایش یزد یعنی هشتمین همایش ، می برد گرچه بطور رسمی امار اعلام نشده است ولی دوستان معترف بودند جمعیت زیادی حضور داشتند، شاید حدود  1000 نفر، ولی از نظر احساس معنوی، حرکت و جنب و جوش این جمعیت ایثارگر،حسی بیش از چند هزار نفر را به انسان منتقل می کرد و آنچنان این جمعیت پرشور و پرنشاط و پر انگیزه وک صمیمی و پرعاطفه و با محبت و یکرنگ بودند که انسان احساس می کرد بین ده ها هزار نفر از ملایک خدا سیر و سیاحت می کند،جالب اینکه عجیب خاک یزد ، چسبندگی و جذابیت داشت، برای اولین بار من دیدم که افرادی که فقط قصد ماندن در روز اول  و یک دیدار کوتاه را داشتند تا لحظه اخر همایش ماندند و هنوز دلشان نمی آمد همایش را ترک کنند و بسیاری از اعضای بخش خدمات و مدیریت دانشگاه یزد نیز در کنار مدیریت . دبیر و اعضای اجرایی همایش با آزادگان احساس یکدلی و صمیمیت می کردند.

موضوع چشمگیر دیگر. حضور فعال و با طراوت تعدادی از جوانان و  داوطلبان هلال احمر شهرستان بافق یزد در این امر آسمانی بود که با انگیزه مقدس خدمت به فرهنگ ایثارگری با آزادگان عزیز همراهی کردند،ای کاش مسئولین همایش، پاداش درخور و مناسبی به همه خانم ها و اقایانی که در مدیریت و خدمات رسانی شرکت کردند اعطا نموده تا انها نیز کامشان شیرین باشد و مزد خدمات خود را به نحو احسن بگیرند.

آزادگان یزدی تکریت 11، با استفاده از حمایت بخش خصوصی توانستند بودجه عظیمی را به این همایش تزریق کرده و امکانات جالبی را در اختیار میهمانان قرار دهند ، مراسم بسیار متنوع بوده و پشتیبانی هم گسترده بود و آزادگان تکریت 11 یکی از خاطره انگیزترین همایش ها را به اتفاق خانواده خود تجربه کردند . بدون شک هر کس نیامد ضرر کرد شاید این سطح از امکانات دیگر برای هیچ همایش ممکن نباشد ، جمعیت حاضر در این همایش شاهد تلاشهای جدید فرهنگی برای ارتقاء و افزایش سطح اعتقادی خود نیز بودند و از طرفی تفریحات در نظر گرفته شده همچون کویر نوردی . یزد گردی و سرگرمی هایی همچون تئاتر خیابانی و عکاسی و حضور هنرمندانی در نقش سربازان عراقی در این همایش در افزایش رضایتمندی آزادگان عزیز نقش بسزایی داشت ، علاوه بر اینکه ایجاد غرفه رایگان و مخصوص عکاسی با ارم همایش هشتم و چاپ ان بر روی قاب مخصوص نیز خیلی دلچسب بود.عمچنین ایجاد غرفه های ترمه و ظروف مسی و انواع سوغات و شیرینی یزد باعث اسانتر شدن کار ازادگان و در نتیجه اختصاص وقت بیشتر به برنامه های همایش بود الحق که باید احسنت گفت.

حضور روحانیت عزیز نیز چشمگیر و موثر بود و صف اول همایش درخشانتر از هر زمان دیگر شاهد حضور علمای تکریت 11 بود، حضور گسترده نام آشناهای تکریت 11 با لباس تکریت نیز از دیگر مزایای این همایش بود ، از بسیاری جهات این همایش شبیه یک رویا بود و کسانی که نیامدند شکی نیست که خیلی ضرر کردند، در وصف همایش یزد باید ساعت ها نوشت و پیرامون علل موفقیت ان کنجکاوی کرد. شاید اخلاص و صداقت دبیر همایش اقای علی شفیعی یکی از مهمترین عوامل این موفقیت بزرگ بوده است، همچنین کادر مسئولین  بزرگوار و ستودنی همایش نیز مسئولیت های خود را بنحو احسن انجام دادند، انتشار مجله بسیار شیک تکریت 11 و پخش رایگان کتاب خاطرات ازاده بزرگوار یزدی، اقای محمدعلی صمدی زارع نیز بر غنای فرهنگی این همایش افزود که به نظر  می رسد با هر همایش . ما یک کتاب جدید خاطرات از تکریت 11 داشته باشیم.

همچنین به نظر می رسد تبادل نظرات سازنده بین کمیته اجرایی و کمیته مرکزی و هماهنگی و همکاری ان دو کمیته نقش بسیار مهمی در موفقیت این همایش ایفا کرده است و گروههای تلگرام که بابت این همایش راه اندازی شد و اطلاع رسانی وبلاگی و غیره و پیامکی دو طرفه هم از جانب کمیته مرکزی و هم از جانب کمیته اجرایی در انسجام و وحدت رویه و موفقیت همایش نقش سازنده ای داشته است.

یکی دیگر  از علل موفقیت این همایش را بدون شک باید پرهیز از ورود به دعواهای سیاسی گروه ها دانست که آزاددگان یزد و گروههای تلگرام و وبلاگ های تکریت 11 بخوبی این نقش را ایفا نمودند از دیگر نکات قابل توجه همایش هشتم، وصف ناپذیری شادی و شعف خانواده های آزادگان تکریت 11 و رضایت پدیدار در چهره و گفتار آزادگان و خانواده هایشان بود که واقعا من فکر می کنم به همه چیز همایش ترجیح دارد.

لازم بذکر است حضور امام جمعه یزد که خود از آزادگان (زندانی ال سعود)می باشد و سخنان ایشان مبنی بر توجه به زنده نگه داشتن احوالات دوران اسارت و مقاومت و عدم غفلت در این زمان در مراسم افتتاحیه و قول نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی در اختتامیه ی این همایش  در خصوص نگاه جدید به حضور ملموس تر آزادگان و برجسته نمودن استفاده  از تجارب و فرهنگ مقاومتی آنان در جامعه و توجه بیشتر به شرایط آنان و حسن ختام این همایش با استمداد از  توجهات ویژه حضرت ولی عصر (عج) با همرزمانشان در گلزار شهدا  از دستاوردهای بزرگ این همایش بود،باشد که خدای منان همیشه ما را راهنما باشد و ما بندگان خوب او باشیم و سپاسگزار.

البته موجود بی نقص فقط خداس و نباید انتظار داشت که اعمال ما هرچند نیکو باشد بدون نقص باشد می شود گفت در این همایش مشخص شد برای فریضه واجب نماز باید بیشتر برنامه ریزی کرد و اطلاع رسانی بهتری در باره مکان نمازخانه و امکان شرکت در ان کرد و همچنین حتما باید اتوبوس برای نمازخانه یا مسجد فراهم بشود تا این مسایل باعث سستی در این امر مهم نشود. 

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۵/۰۶/۰۶

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">