کد اخبار

چه زود دیر می شود! :: وبلاگ رسمی آزادگان یازده تکریت

وبلاگ رسمی آزادگان یازده تکریت

در باره خاطرات و اخبار آزادگان دفاع مقدس

وبلاگ رسمی آزادگان یازده تکریت

در باره خاطرات و اخبار آزادگان دفاع مقدس

وبلاگ رسمی آزادگان یازده تکریت

اردوگاه اسیران تکریت 11 در 15 کلیومتری شهر تکریت،در استان صلاح الدین عراق محل تولد صدام واقع شده بود که شامل سه قسمت بود،قسمت اصلی حدود 1200 تا 1400 اسیر ایرانی را شامل میشد و ملحق یک که حذدود 600 نفر و ملحق 2 که نامشخص است .اسرای تکریت 11 در کربلای 4و 5 و عملیات های بعدی اسیر شده بودند و حدود 4 سال و حداقل دوسال اسارت داشتند،تکریت 11یکی از فعالترین اردوگاههای اسرای ایرانی بود که در [خرین روز اسارتشان نماز جماعت 1000 نفره خواندند.

ابزار نظر سنجی

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
  • ۱۳ آذر ۹۷، ۱۲:۴۱ - خرید آنلاین دستبند دخترانه
    عالیه
  • ۳۰ آبان ۹۷، ۱۵:۵۳ - سیر خشک
    eyval

چه زود دیر می شود!

پنجشنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۱، ۰۲:۵۱ ق.ظ
به زودی سپری خواهد شد بنابر این برادران اگر نجنبیم یا دیر بجنبیم آن فداکاری ها سختی ها مرارت ها و مجاهدات خاطرات تلخ و شیرین که به واقع پند و عبرت و تجربه گرانبهایی است برای آیندگان به همراه خودمان به گور خواهیم برد و دیگر هیچ اثری از ما باقی نخواهند بود و اکنون این سوال در ذهن ما جاری است که ایا ما در بیست سال گذشته به خودمان و دوستانمان و فرزندان و آیندگان جفا کرده ایم آیا نباید زودتر این نشست بر پا می شد و در واقع این چه انگیزه ایست که بعد از بیست سال ما دور هم جمع شدیم و ان شاالله تصمیمات بزرگی بگیریم .

علت چه بود در واقع شاید به نوعی جواب این سوال را گفت بله و به نوعی گفت بله جفا کرده ایم.واقعیت قضیه از این دیدگاه  که ما در اسارت معنی و قدر خیلی از چیزها را فهمیدیم مثل قدر آب ،تشنگی را ،قدر گرسنگی ،غذا را ،قدر دعا عبادت را ،قدر علم دانش آموختن را ،و بعد از آزاد شدن ازاسارت بواسطه دانستن همین قدرها تلاش ها را بیشتر کردیم و بدنبال کسب و کار و دانش و جبران مافات و شروع زندگی و تشکیل زندگی سرگرم شدیم و از یکدیگر غافل شدیم البته لازم به تذکر نبود یک برنامه ریزی دقیق و حمایت های سطحی و عدم مدیریت قوی از طرف مسئولین نیز بی تاثیر نبود یعنی آزادگانی که زرنگ بودند فهمیدند که باید دست بر زانوی خودشان و با تلاش خودشان جبران مافات کنند پس شاید به نوعی جفا نکردیم.

و از طرف گذشته وقتی اولین همایش با کمک آقای باطنی و دوستان اصفهانی برگزار شد و دیدارها تازه گشت و آن تجدید خاطره ها و یادآوری و جان فشانی ها و یادآروی آن چهره های مظلوم و یاد آوری آن خاطرات زیبا و بیاد ماندنی آن نیرو گرفتن ها از یکدیگر و هرگز شاید دیگر خاطراتی که داریم در تاریخ تکرار نشود.در ذهنمان و در فکرمان اینگونه باشد که شاید به نوعی به خودمان و آیندگان جفا کرده باشیم.

برادران عزیز و گرامی ما نیاز به این داریم برای اینکه جاودان بمانیم و به نیکی از ما یاد کنند باید حرمت و مقام و جایگاه خودمان را حفظ کنیم ما نیاز به خود شکوفایی داریم واقعیت این است که کم کم داشتیم فراموش می شدیم خودمان هم داشت از خودمان فراموش می شد غافل شده بودیم که بابا روزی اسیر بودیم با حرکت اولیه (همایش اولیه ) احیا شدیم جا دارد همین جا از دوستان اصفهانی تشکر کنم و دیدید با همایش دومی دوستان مشهدی آزادگان به خصوص آزادگان مفقود تکریت 11 کمی شکوفا شدیم آثارش مصاحبه دوستان در رادیو و تلویزیون و روزنامه ها به صورت پخش مستقیم و غیر مستقیم بود اینها همه از اثرات جمع شدنمان بود.

برادران این انگیزه ای که ما را دور هم جمع کرده بعبارتی حالت درونی ماست که ما را بسوی یک فعالیت خاص ترغیب می کند رفتار ما تحت انگیزه عملکرد اسارتمان باید برای رسیدن به اهدافمان شکل بگیرد.

بنایراین پیشنهاد می کنم برای خودمان ،فرزندانمان،ملت و تاریخمان و برای اینکه آزادگان و بخصوص آزادگان تکریت 11 همیشه جاودان بمانند یک سازمان تشکیلاتی قوی و دقیق و منظم شکل دهیم البته با اهداف مشخص و معین و هر چه زودتر اثری جاودان با کمک تمامی آزادگان از خاطرات و تجربیات اردوگاه 11 به رشته تحریر درآوریم تابه عنوان یک رفرنس برای تمامی تاریخ از آن استفاده شود یک اثر ماندگار و قوی.

روش کار :

1-      اهداف مشخص شود(هدفگذاری(تصمیم گیری برای رهبری-واگذاری مسئولیت ها)-برنامه ریزی(تععین هدف و پیش بینی راه رسیدن به اهداف-تععین رئوس و شرح کلی برنامه ها)هماهنگی ها در واقع برای استاندارد کردن فعالیت ها و تخصصی کردن فعالیت ها و موفقیت و تحقق اهداف مستلزم هماهنگ ساختن فعالیت های خودمان هستیم )-ارتباطات(چهارچوب کلی ارتباطو نحوه ارتباط)-نظارت و کنترل

2-      اجرا

پس برنامه ریزی راهبردی شامل سازماندهی و تعیین شیوه سازماندهی که خود شامل انتخاب افراد مناسب رهبری کنترل تعیین معیارهاو اهداف می باشد.

در آخر صحبت هایم را با این جمله که زندگی تکرار فرداهای ماست میرسد روزی که فردا نیستیم آنچه می ماند نقش نکوست نقش ها میماند و ما نیستیم.

هاشم انتظاری هروی

نظرات  (۶)

بنده هم یک آزاده سپاهی هستم که باید ازاین برادر عزیز تکر کنم واقعابه کادر ارتش وسپاه در ماده 190 ظلم شده است کسانی که این ماده راتصویب کردند چرا ازاین قشر غافل شدند وآنهاییکه می توانستند عدالت رادر این طرح رعایت کنند ونکردند فردا در پیشگاه خدامسئولندچراآزادگان کادر از حقشان دفاع نمی کنندمگرازسربازان هم کمتریم کهچنین حقوقهایی برای خودشان بوجود آوردند
۳۰ بهمن ۹۱ ، ۱۳:۲۵ مصطفی ایثار
سلام.نبایدتصمیم یاپیشنهادی یا....!درجهت احترام:خدمت رسانی ب ایثارگران(درصد= بالا"*پایین)=ازسوی سپاه یاارتش یا....!گرفته میشودب احترام همه ارزشها ایثارگریها..... !برخوداحترام=ارزش ب تصمیم پیشنهادبادل=جان باارامش الهی ب جد اقدام کنیم..نه اینکه خدای ناکرده_بدخلقی وکوتاهی ......!شود. بنده حقیرخدایم......!برادرکوچک شما.=سعیکم مشکور.<موید درپناه ایزدالهی.التماسودعا >: جانباز20صد54ماه افتخارحضوردر8سال دوراندفاعمقدس.(تابستان1380 دونفرازمزارشهداشلمچه تاحرم مطهرحضرت امام رض=سپس ازحرم تاحرم بیش از3000کیلومترطی72روز پیاده درمسیر)باحمایت بنیادحفظ اثار.....وتحتپوشش ارگانهای نظامی فقط جهت استراحت مکان خواب.البت تحت پوشش خبری صداوسیمادرشهرواستانهاقرارداشتیم.خداقبول کند.جهت اطلاع بود.خداقبول کند.

پیشنهاد برنامه بازدید از کارخانجات مینو :::::::::

باعنایت به بلوکه شدن دارایی های 45000 آزاده در شرکت های احرار و بخصوص مینو آزادگان که در سال گذشته با ترفندهای مختلف از بازدید کارخانجات مینو ممانعت بعل آمد بجاست که در این برهه از زمان برنامه بازدیدی برنامه ریزی شود از آنجائیکه برابر محاسبه برادر وطن خواه به میلیاردهاتومان میرسد و نیز اموال منقول و غیر منقول در اقصی نقاط کشور و سایر کشورهای همسایه لازم می دانیم برای صحه گذاشتن بر مالکیت و حضور فیزیکی تعدادی از آزادگان سرافراز در کارخانه مینو و بازدید از روند کار و مشاهده نزدیک پیشنهاد می نماییم کارگروه پیگری ماده 13 و سهام آزادگان که زحمات بسیار زیادی در احقاق حقوق از دست رفته آزادگان متقبل شدند بخصوص از جناب محرم دیبانژاد و جناب وطن خواه و حاج آقا مازندرانی و حاج آقا سلطانی در خواست می کنیم هماهنگی لازم و مقدمات بازدید مارا مهیا سازند .و برابر سنوات گذشته از بازدید کنندگان ثبت نام بعمل آورده شود.

 با تشکر و قدردانی آزادگان نیوز 

۱۴ دی ۹۱ ، ۱۵:۵۸ احمدزاده
چرا آزادگان کادری را ازیاد برده اید

نوشته شده توسط Administrator
  چهارشنبه, 06 دی 1391 ساعت 08:43 موسسه فرهنگی پیام آزادگان 

نوشته شده توسط :اجمدزاده -آزادگان نیوز 

   فاش نیوز  -باید نکته بسیارمهمی را برای مسئولین و آزادگان بیان کنم که یادمان نرود درحدود 3500 آزاده کادر ارتش و 1700کادر آزاده سپاه و عده ای بسیاری به عنوان حالت اشتغال بنیاد وجوددارد سوال اینجاست که بعداز این همه کش و قوس فراوان کارکنان آزاده کادر چه امتیازی از ماده 190 نصیب این قشر خواهد شد جایی که سربازان وظیفه دو حقوقه هستند و معادل یک کادر 30 ساله از امتیازات برخوردار هستند ونیز از اداره مطبوعه خویش حقوق می گیرند.

کادری ها تنها بجای سال ها حضور در جبهات غرب و جنوب - جانبازی - اسارت - و نیز بعد از آزادی خدمت در دستگاه های نظامی متاسفانه تنها 23000هزار تومان آن هم از سال 84 به اینور بعنوان آزادگی و جانبازی تعلق می گیرد در حالی که سایر آزادگان وظیفه ارتشی و این اواخر بسیجیان دوحقوقه خواهند شد واز مزایای دو نفر برخوردارشده و خواهند شد.

 

در نظام پرداخت حقوق آزادگان به قشر کادر ارتشی و برادران کادر سپاهی و شاغلین دوران جنگ همانند برادران بسیجی اجحاف شده است. برابر اعلام اداره کانون بازنشستگان نیروهای مسلح، سربازان ارتش هرکدام علاوه بر اداره مربوطه خودشان - از سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح مبلغی از ۵۴۰۰۰۰تومان تا ۶۸۰۰۰۰تومان و نیز از اداره بنیادشهید هم مبلغی بعنوان مساعده دریافت می کنند و همانند بازنشستگان آزاده ۳۰ خدمت ارتش از مزایای طرح حکمت - دفاتر درمانی برای تمام عائله -دریافت هدیه ازدواج برای فرزندان - حق کفن و دفن - طرح کد ۶۲ مسکن - وام و غیره برخوردار هستند .و مادام العمر می باشند و در صورت فوت همسر آنها تا آخر عمر دو حقوقه خواهند بود و فرقی با بازنشستگان کادر ارتش ندارند.

آنها به نوبه خود حق ایثار- سنوات آزادگی- مقطع تحصیلی بالاتر-حق جانبازی -سنوات سربازی و غیره و غیره دریافت می کنندآیا حالا اینها کم بودند که دوباره یک فیش حقوقی از سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح برای آنها صادر می شود؟

نکته اینجاست که فرق سرباز یک روز خدمت با ارتشی و سپاهی ۳۰ سال خدمت در چیست که تنها ۲۳۰۰۰ تومان حق جانبازی می گیرند. آن هم با جو سخت نظامی و مشقت دوران دفاع مقدس که سال ها در سنگر ها پوسیدند. نظام پرداختی کشور بر اساس کدام دلیل بین سپاه و بسیج و ارتش با سربازان فرق گذاشته این یک واقعیت بسیار مهمی است که پوشیده مانده است

 

انتظار می رود حقوق تمام آزادگان را یکجا و یکسان بصورت کامل پرداخت کنند و هر مزایایی دارند مشخص و شفاف سازی شود نه اینکه برای یک سرباز ۳ فیش حقوق و مزایا صادر شود و دولت کریمه متوجه این نقصان نشود و سایرآزادگان ذکر شده فوق مظلومانه نگاه کنند.مگر بقیه زندگی و خانواده ندارند. اگر دقیق به وضع معشیتی سربازان آزاده با بقیه نگاه کنید متوجه تعبیض خواهید شد

 

فرق کادر با وظیفه در کجاست؟ آیا ماه ها و سال ها در جبهه های نبرد حضور نداشتند؟ آیا اسیر نشدند؟ آیا چندین مرحله جانباز نشدند ؟ پس حق و حقوق کادرها کجا می رود؟ آیا شیوه حمایت از ایثارگران بخصوص کادری ها عدالت است؟ لطف کنید جانبازان و اسرای کشورهای متخاصم را ببینید و فرق را تا عرش ملاحظه فرمائید متولیان این امور هرکسی که باشد در پیشگاه خداوند مسئول و جوابگوست عقیده داریم هرکمکی که به ایثارگران بشود پشتوانه قدرتمند هنگام دفاع از آب و خاک و دین و شرف است ولی باید تبعیض را هم کنار گذاشت و به تمام امور یکسان نگریست.

آیا خدمات این قشر از یاد رفته است؟ جانبازی - اسارت - خدمت صادقانه و پرورش و آموزش کارکنان بسیجی و وظیفه به عهده چه کسانی بود؟ در دولت کریمه به این قشر توجه نشده است و باید سال های متمادی پی گیر احقاق حق کادری ها باشیم و بعد از لوایح و تبصره سرانجام کار معلوم نخواهد شد. اینک که رحلت آزادگان در مسیر تند سراشیبی قرار گرفته است بجاست که در قید حیات به فکر آزادگان کادر باشید چراکه بعداز آنها نوش داروی بعد از مرگ سهراب خواهد شد.

۱۴ دی ۹۱ ، ۱۵:۵۷ احمدزاده

لایحه جامع ایثارگران عادلانه نیست


احمدزاده - آزادگان نیوز 

فاش نیوز -طرح جامع 190 در مجلس حقوق بیش از 8500 نفراز آزادگان کادر سپاه و ارتش و بسیجیان و سربازانی که قبلا" در سپاه و ارتش خدمت می کردند دوباره به بدنه نیروهای مسلح پیوستند را در نظر نگرفته است و این خود موجبات مشکلات عدیده دیگر بر قشر زحمتکش کارکنان کادر سپاه و ارتش می باشد که ستون و متخصصین فنی و تاکتیکی نیروهای مسلح بودند.

اینک در پیچ و خم زندگی گرفتار و از یادها رفتند. آیا مسئولین و نمایندگان آزادگان به فکر کارکنان کادر بودند؟

چه تدبیری برای این قشر معزز اندیشده شده است؟

خواهشمنداست با فراخوانی و اطلاع رسانی رسالت احقاق حقوق ازدست رفته تمامی آزادگان را به انجام برسانیم.

برابر اعلام مدیریت ایثارگران سپاه آمار  آزادگان نیز 12734 نفر هستند که 3100 نفر پاسدار هستند 1800 نفر سرباز 7748 نفر هم بسیجی. 

که در این آمار درمی یابیم کهتنها درسپاه 3100 نفر کادر سپاه و 1200 نفر بسیجی که بعدا پاسدار شدند 

متاسفانه در ماده 190 علاوه بر آنمها به کارکنان کادر ارتش نیز مزایای دوحقوق تعلق نمی گیرد .

حکایتی دردناک از یک مصوبه جدید مجلس محترم که دردناکتر از آن نظر نماینده محترم دولت است !  عجب نظری دارند آقایان !   ما از شهدا یاد گرفته ایم که حق را بگوئیم و بر مدار حق قدم برداریم حتی اگر به ضررمان باشد ! و اینک فریاد میکشیم و بر حق و حقوق فراموش شدگان صحه میگذاریم  !

۱۴ دی ۹۱ ، ۱۵:۵۶ احمدزاده بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)فرمودند : اگر معلوم شود کسانی در بعضی ادرات و ارگانها در اجرای امورخانواده شهداو جانبازان اشکال تراشی می کنند باید به عنوان ضدانقلاب تحت پیگیرد واقع شوند.

امروزما به لطف الهی قدم به راهی می نهیم که خداوند و ولی اش علی(ع)امر به آن فرموده و آنرا جهاد اکبر نامیده است : از سفره خود به انفاق نانی بردار و بر سفره مساکین افزونی دار ! امروز ما بهمین امر الهی گردن نهاده و برای رفع محرومیت از جامعه بزرگ ایثارگری گام بزرگ جهاد اکبر را استوارانه برخواهیم داشت و با توکل بر خدا و اینکه قصد ما قرب الهی بوده و لاغیر و با توکل بر خدا در این کارزارصف شکنی خواهیم کرد تابر عهد خویش با شهیدان باشیم و رضایت الهی را کسب کنیم ! اینک که دستگاههای مسئول برای رسیدگی به امور ایثارگران به خواب خرگوشی رفته اند آیا تکلیف ما هم بعنوان شیعه(شیعه یعنی مسئول بودن در قبال جامعه اسلامی) خاموشیست ؟ 

آزادگان و جانبازان خود را مقابل خدا و ائمه معصومین(ع) و شهدا مسئول میداند و در این جهت جهاد برای رفع محرومیت از جامعه ایثارگری را برخود تکلیف می داند و در این راه با تمام سختی ها همگام و همرزم می طلبد !!!  خانواده شهیدی راکه تاب پرداختن اجاره های آنچنانی را ندارد و به چادر نشینی رو می آورد در کدامین مکتب الهی و انسانی باید بحال خود واگذاریم  ؟بخداوندی خدا اگر براین نامهری ها چشم ببندیم بزودی عذاب الهی برجامعه اسلامی ما نازل خواهد شد ! پس دست در دست هم با کمک های مادی و معنوی خود برای رهاندن این عزیزان از محرومیت تلاش کنیم باشد که از سوی خداوندیاری هم خواهد رسید انشاالله  

دلاور مردی که تربت خرمشهر و بستان و سوسنگرد و آبادان نیک میشناسندش اینک برای معاش خود ................ !!!!

مادری که فرزندانی دلاور به شیر خود پرورید تا مدافع استقلال و آزادگی این مرز و بوم اسلامی و ایرانی ما باشد اینک در زیرزمینی که شهرداری انباری محسوبش کرده اجاره نشین شده است و اگر کسی خواهد کمک حالش باشد باید از خاکریز حاج گرینف ها گذر کند و دوباره خط شکنی کند تا بلکه امر خدا را اطاعت کرده باشد !!

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">