کد اخبار

دیدار صمیمی حاج آقا باطنی و آزادگان تکریت 11 در همایش هفتم :: وبلاگ رسمی آزادگان یازده تکریت

وبلاگ رسمی آزادگان یازده تکریت

در باره خاطرات و اخبار آزادگان دفاع مقدس

وبلاگ رسمی آزادگان یازده تکریت

در باره خاطرات و اخبار آزادگان دفاع مقدس

وبلاگ رسمی آزادگان یازده تکریت

اردوگاه اسیران تکریت 11 در 15 کلیومتری شهر تکریت،در استان صلاح الدین عراق محل تولد صدام واقع شده بود که شامل سه قسمت بود،قسمت اصلی حدود 1200 تا 1400 اسیر ایرانی را شامل میشد و ملحق یک که حذدود 600 نفر و ملحق 2 که نامشخص است .اسرای تکریت 11 در کربلای 4و 5 و عملیات های بعدی اسیر شده بودند و حدود 4 سال و حداقل دوسال اسارت داشتند،تکریت 11یکی از فعالترین اردوگاههای اسرای ایرانی بود که در [خرین روز اسارتشان نماز جماعت 1000 نفره خواندند.

ابزار نظر سنجی

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات


نظرات  (۵)

۱۶ مهر ۹۴ ، ۱۰:۳۳ عباس مهتابی
سلام و عرض ادب به همه ی آزادگان عزیز و گرامی. نظر به اینکه من خودم شخصآ با این همایش ها بسیار موافق و دل گرم میباشم و این همایش ها را یک فرصت بسیار خوب برای همدلی و نقطه نظرات همه ی عزیزان آزاده بسیار مفید و ارزشی میباشد و برادرن خوبی که به هر دلیل انتقادی دارند بهتر انتقادشان سازنده و در مسیر رفع اشکالات باشد نه خدای ناخواسته انتقاد شان ترد کننده و برای کسانی که مسبب این نوع همایشها هستند دلسرد کننده باشد. از دستان فعال در همه ی عرصه ها تقاضا دارم تا حتی الامکان جواب نظرات را بدهند و محبت بفرمایند هیچ نظری را بی جواب نگذارند چون اگر به نظرات دوستان جواب داده نشود احساب خوبی در پی نخواهد داشت. مثلآ من نوعی اگه چند بار مطالبی و نظری را مینویسم اگر جواب داده نشود دیگر در مراحل بعدی بی تفاوت و دیگر هیچ نظری را نمی گذارم. و یقینآ نظرات هر چه که باشد غیر از نظرات منفی و مغرض. برای همایش های بعدی مفید و سازنده میباشد در ضمن جواب شماها هر چی باشد قابل احترام و مثبت خواهد بود. اگر کسی سئوالی یا درخواستی دارد بهتر است بهش جواب داده شود اما جواب ندادن خوب نیست. باز از زحمات تک تک شماها عزیزان ممنون و تشکر دارم. از مدیر سایت هم سپاسگذارم.
پاسخ:
سلام جناب عباس مهتابی عزیز، درود بر روج و جانت که درک میکنی این همایشها با چه خون دلی و بدون هیچ بودجه از قبل تعیین شده ای برگزار می شود و اقعا اگر عشق و علاق خود بچه های آزاده نباشد امکان برگزاری ندارد در عین حال هر املایی بدون غلط نمی باشد نواقصی همیشه بوده و خواهد بود ممنون که لطف کردید و نظر گذاشتد نظرات قبلی شما و دوستان نیز خوانده شده است منتها بیشتر سعی داریم جواب نظرات را خود دوستان مشارکت کنند و بنویسند یک کم هم کم کاری از دوستان خواننده است که سرور ما هستند ولی انتظار هست بیشتر مشارکت کنند.تشکر و پایدار و سلامت باشی.
سلام
ضعیف ترین همایش بود
عدم اطلاع رسانی در سایت و درچ نقشه اردوگاه
عدم نصب بنر و چاپ تراکت / کروکی/ خوش امد گویی..
عدم اطلاع قبلی در سایت مبنی بر جدا بودن اقایون و خانواده ها
مکان در پرترافیک ترین جای تهران بود{در اکثرهمایش ها دانشگاه ها انتخاب و از امکانات آنها از جمله خوابگاه های آن استفاده میشد}
چرا تهران که ده ها دانشگاه دولتی و آزاد دارد و در هنگام همایش همه تعطیل هستند انتخاب نشد؟
عدم برنامه ریزی و مجریان قوی
....

پاسخ:
سلام فکر می کنم شما همایش هفتم تکریت11 را با یک همایش دیگر اشتباه گرفتید.هم نقشه هم ادرس از طریق سایت و تلفنی و پیامک به اطلاع تعدادی زیادی رسشید ممکن است بعضی نددیه باشند.خوش امد گویی هم نصب شده بود اگر حضور داشتید می دیدید.جدا بودن اقاین و خامها از چند سال است که دارد اجرا می شود پو اط طریق تلفنی به ازادگان گفته شد بعضی خط تلفن خود را عوض کرده اند به انها نرسیده البته.بعضی هم اصلا نشد با انها تماس گرفته شود.مکان همایش یکی از بهترین اردوگاهای کشور در کل کشور است و خوش اب و هوا و بسیار دیدنی اگر یک کم دقت می کردید مشخص بود در ضمن از بزرگراهها به ان راه داشت و کمترین ترافیک را داشت.ممنون از نظرت.
۱۵ مهر ۹۴ ، ۱۰:۵۱ محمدرضا کریم زاده
سلام علیکم
در زمان جنگ پیامی به مردم داده میشد با عنوان " هر که دارد هوس کرببلا بسم الله ، هر که دارد هوس کوی حسین پاس دارد ز خون شهدا بسم الله"
بله دوست عزیز طبق فرمایش حاج آقا ان شاءالله تشریف بیاورید در جلسه جمع بندی همایش روز جمعه همین هفته ساعت 9 صبح در دادنشگاه امام حسین ع ، بسیار خوشحال می شویم که حضور فعال شمارو بطور مستمر در جرایانات برگزاری همایش ها ببینیم و با کمک شما نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقویت کنیم.
ضمنا غیر از ارایه پیشنهادات در خصوص نحوه برگزاری همایش ها و محتوای آنها لطفا با دست پر بیایید چون کمبود بودجه و آن هم داشتن بودجه منفی بسیار عزیزان فعال در این عرصه را رنج می دهد. با تشکر
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
**** **** ********* ********* سلام
از روز همایش تا امروز که این مطلب را می نویسم حدود یک ماه می گذرد و در طی این یک ماه منتظر ماندم که ببینم از طرف شما که فردی فعال در این همایش ها بودید تحلیلی ارائه می شود یا نه که این انتظار بی مورد بود.
حال که گرد و غبار همایش خوابید و تمام عزیزان آزاده به شهر های خود بازگشتند و می شود از دور به همایش نگاه کرد، خوب است که مطالبی گفته شود شاید در برگزاری همایش های دیگر کمکی کرده باشم.
1 . برگزاری همایش آن هم بصورت پشت سر هم نشان می دهد که از کیفیت آن کاسته می شود. شاهد عینی مطلب برگزاری همایش تهران که اصلا در سطح یک کوره روستا هم نبود چه برسد به کلان شهری مثل تهران که از قضا پایتخت ایران هم هست.
2 . دو دستگی و شاید هم چند دستگی در بین عزیزان آزاده یک اردوگاه که بعضی از آنها خوش فکر و صاحب نظر هم هستند در این همایش به صورت مشهودی رویت شد که مایه تاسف است.
3. عدم برنامه مدون، خود گرایی، خود شیفتگی و خود رایی بعضی از آزادگان باعث شد که هر کس به هر شکلی کار را پیش ببرد. از هرکسی دعوت به سخنرانی شد، هرچه خواست گفت، هیچ انتقادی نشد، هرکسی اختتامیه را باب میل خود نوشت و خواند ( در حالی که اگر از آزادگان در مورد آن سوال می شد خیلی ها آن را رد و یا مقدار زیادی از آن را اصلاح می کردند ).
4 . این یک تجمع صنفی است نه یک تجمع سیاسی، مطالب گفته شده در اختتامیه اصلا و ابدا در خور یک تجمع صنفی نبود.
5 . عدم استفاده از ظرفیت آزادگان در این همایش ها باعث شد که بعد از 25 سال از بازگشت آزادگان بعضی از آنها با قوت لایموت زندگی کنند و منتظر اجرای ترحم آمیز بخشنامه ها و دستور العمل ها باشند.
6 . عدم مطالبه صحیح از مسئولان نظام و عدم استفاده از ظرفیت های آنها - بنیاد شهید و سپاه از یک سو، نمایندگان و ریاست جمهوری و رهبری از سوی دیگر - باعث شده است تا آزادکان را زیاد و شاید هم در بعضی موارد زیادی تلقی کنند. فرصتی که این همایش در پایتخت ایران در اختیار آزادگان قرار داده بود از دست رفت و فانی شد.
شاید این همه گوشه ای از ضعف ها و کاستی ها ی همایش تهران باشد.
پاسخ:
سلام، برگزاری همایش بصورت پشت سر هم یعنی چی؟ سالی یکبار برگزار می شود یکبار در سال می شود پشت سر هم؟
برگزاری همایش بعد از 25 سال از زمان آزادی نشانه همبستگی و اتخاد است نه تفرقه.
نواقص در همه همایشها بوده و خواهد بود چرا که نه بودجه مختصی برای همایش داریم و نه کسی حاضر است بودجه مختص کارهای فرهنگی بدهد اگر در همان هم کارهای فرهنگی زیاد انجام شد که خیل یهم عالی بود ولی صد و سی میلیون خرج رو یدست موسسه پیام گذاشت که همیشه شاکی هستند و علت بودجه ندادن برای همایش های بعدی را همان همایش می دانند.
اینکه تجمع صنفی است یا غیره من دخالتی در ان نداتشه و ندارم یک جمعی از ازادگان کشور هستند که مصالح عالیه نظام مد نظر هست نه کم نه زیاد.
مطالبه از مسئولین حق همه ازادگان است و این باید انجام شود.ولی در همایش مثلا چطور ی میخواهید مطالبه کنید؟
در عین حال خیلی ممنون که نظر دادید در جلسه جمع بندی می توانید شرکت کنید و نظرتان را حضوری بیان کنید و دوستان قضاوت کتتد.متشکرم.


۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۹:۴۷ عباس مهتابی
سلام گرم و عرض ادب و احترام خدمت همه ی آزادگان عزیز و بزرگوار تکریت 11. نمی دانم در بین کلمات بسیار خوب و با ارزش از لحاظ ادبیات چه کلمه هایی را بکار گیرم که در خور و منزلت شماها سروران عزیزم باشد که هر کلمه ای را بکار میبرم احساس میکنم برای شماها خیلی پایین و کم است و با اینکه سواد آنچنانی ندارم. اما احساسم این است که مقام و منزلت آزادگان بسا از این حرفها و کلمات زیبا و جا دار بیشتر و بالا تر است. ای کاش ما آزادگان در استان کرمانشاه چشمانمان به جمال نورانی حاج آقا باطنی و روحانی عزیز دیگر روشن میشد و به استان کرمانشاه تشریف می آوردند تا ایشان را زیارت کنیم. نظر به اینکه حقیر در عملیات بازی دراز مجروح و از دو سه ناحیه ی ران راست و لگن خاسره شدیدآ دچار شکستگی شده ام لذا مسافرت و داخل خودرو نشستن برایم خیلی مشکل و غیر قابل تحمل میباشد و گر نه بخدا قسم بسیار علاقه مند بودم تا در همایش بسیار خوب و ارزشی شماها سرورانم شرکت داشته باشم. مریضی و مجروحیت و بعد مسافت مرا از این همایش بسیار خوب محروم کرد. عزیزان اگر در میان شماها فرد یا افرادی هستند که زحمت پیگیری مطالبات و معوقه های پرسنل آزادگان کادر ارتش را بعهده گرفته اند معرفی بفرمایید تا ضمن تقدیر و تشکر از این عزیزان با آنها جهت پیگری مسائل آزادگان در تماس باشیم. خالصانه و صمیمانه از همه ی شماها بزرگواران که سبب این گردهمایی با ارزش شدید تشکر و سپاسگذاری میکنم و از خدای عزیز برای همه ی شما سرورانم و خانواده های محترمتان سلامتی و طول عمر همراه با عزت روز افزون خواهان و خواستارم. دست بوس همه ی شماها عباس مهتابی.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">